Bika
prilis 21. - mjus 20.
Az a kisgyermek, akinek szemlyisgben nagy hangslyt kapnak a Bika-tulajdonsgok, igen knyelemszeret s biztonsgkeres alkat. Ersen ignyli a testi kontaktust, a simogatst, az lelst. Mindezt rendkvli kedvessggel kpes meghllni. Szereti a puha, kellemes tapints jtkokat. Kedvenc szrmellatkjt szvesen hurcolja magval mindenhov, mivel az ismers trgy jelenlte megnyugvssal tlti el a sok bizonytalansggal, vratlan helyzetekkel is fenyeget klvilgban.
A helyvltoztats s nkifejezs formit ltalban nyugodt tempban sajttja el, hiszen sszehasonlthatatlanul elnysebbnek tnik szmra, ha mindent odahoznak neki, amire szksge van, mint az, hogy sajt magnak kelljen erfesztseket tennie rte. Egybknt is nehezen sznja r magt a vltoztatsokra. Ha azonban szlei e tren, vagy brmely ms szituciban trelmetlenkednek vele, az csak mg lassbb cselekvsre sztnzi. A kis Bika ugyanis gylli a srgetst, s szilrd ellenllst tanst vele szemben. Dacosan hallgatva megmakacsolja magt, vagy – ha ez nem hozn meg az htott eredmnyt – heves s kitart toporzkolsba fog.
Rendszeres letmdot s komfortos krlmnyeket ignyel. Nincs nyre pldul, ha nem cserlik ki azonnal a pelenkjt, mihelyt szksgess vlik, ha szlei folyton ide-oda viszik magukkal, vagy ha mindig ms s ms vigyz r. Egy esetleges vls, kltzs, vagy egy kistestvr szletsnek lmnye ugyancsak feldlhatja lelkivilgt. Klnsen akkor, ha minden elkszts nlkl rtesl a fejlemnyekrl, ha ksz helyzet el lltjk, ha nincs elegend ideje arra, hogy gondolatban megbartkozzk az jszer helyzettel. Mivel igencsak szereti a hast, kikveteli magnak a jz falatokat. Olykor mohnak bizonyulhat, kt tkezs kztt is nyaggathatja krnyezett valami finom ennivalrt, ezrt szlei tartsanak kszenltben szmra egszsges nassolnivalt, pldul gymlcst.
Sokra becsli az eszttikus krnyezetet s az llandsgot. Megnyugvssal tlti el, ha elrhet kzelsgben, megszokott helykn ltja a sznes s ltala szpnek tartott holmikat. Mr korn kinyilvnthatja, melyik ruhjt akarja felvenni, ha e szndkban gtoljk, azt nem veszi j nven. Jtkait, “kincseit" pontosan szmon tartja, s hamar tisztzni igyekszik msokkal, mi az, ami az v. Felhbortja, ha valaki bitorolni akarja a javait. Jl rzi magt termszetkzelben, kpes gynyrkdni a virgokban, s odavan azrt, hogy megsimogathasson egy szeld cict, kutyt vagy nyuszit.
J hatssal lehet r a zene, illetve az, ha nekelgetnek neki. Nem ritkn maga is rmmel hangicsl. Kedvt lelheti a festsben, de mg inkbb a gyurmzsban, homokozsban, mivel pozitv lmnyt jelent szmra, amikor a kzzelfoghat valsgrl szerezhet tapasztalatokat. A jtkban sokkal inkbb az rzki lvezetet keresi, mint a kalandot. Szleinek nem kell attl tartania, hogy minduntalan a legmagasabb fra akarna felmszni, vagy hogy lpten-nyomon verekedsbe bonyoldna. Hajlamos lehet viszont arra, hogy egsz ll nap a televzi eltt tespedjen. Ennek elkerlse rdekben ajnlatos mr kezdettl fogva helyes szoksrendet kialaktani.
A gyermekkzssgekbe valsznleg jl beilleszkedik, hiszen alapjban vve bks termszet s harmnira trekv egynisg. Kifejezsmdja tbbnyire nyugodt, megfontolt, gondolkodsban alapossgra trekszik. Leginkbb a gyakorlatban is hasznosthat, illetve a gyakorlati pldkkal is megvilgtott ismeretek ragadjk meg, azonkvl igen fogkony lehet a mvszeti trgyak irnt. Nem biztos, hogy “vgja" leggyorsabban a vlaszt minden krdsre az iskolban, olykor akr lassnak is tnhet a felfogsa, m amit egyszer megtanult, arra lete vgig emlkszik.
Felnttknt igen fontosnak bizonyulhat szmra a szilrd anyagi httr kialaktsa. Jl rezheti magt egyebek kztt a bankszakmban, adszakrtknt, biztostsi terleten, de a vendgltiparban, vagy akr a mvszethez kzel ll plyk valamelyikn is. Br nem kezdemnyez tpus, trekvseit illeten roppant kitart, gy javarszt kpes is elrni azt, amit akar. Sikerrel alkalmazott letfelfogsa gy foglalhat ssze: “lassan, de biztosan".
|