Maxima : Kzelemzs - Mutasd a tenyered, megmondom, ki vagy! |
Kzelemzs - Mutasd a tenyered, megmondom, ki vagy!
Tudod, hogy melyik az a testrszed, ami a legtbbet rulja el rlad? A kezed. A krmeid, az ujjaid hossza, a tenyered formja s a dombok mind sok-sok informcit hordoznak a jellemedrl, egszsgi s lelkillapotodrl. Hasznlhatod karrier-tancsadknt vagy betegsg-elrejelzknt. Nem is rdngssg!
Nhny msodpercig frkszi csak a tenyeremet Morvay Kendra jsn, aztn sorolni kezdi milyen vagyok, mik a betegsgeim s, hogy mi vr rm a kvetkez hnapokban. - Szinte tkletes pontossggal le lehet rni valakinek a jelent, vagy a mltjt a tenyerbl, de azt, hogy hny vig fog lni, hny gyereke szletik s mi lesz vele tz v mlva, nem lehet megmondani. Ennek ellenre nem lltom azt, hogy nem lehet tenyrbl jvendt mondani. n krlbell egy vre elre jelentek ki dolgokat az illet jelene, a szemlyisgjegyei s az egszsgi llapota alapjn. Ezeket ugyanis ki tudom olvasni a kzbl. A js szmra a tenyr nem ms, mint egy inspirl eszkz. Arrl azonban sz sincs, hogy a vonalkkban, dombokban vagy a krmkben lenne megrva a jvnk."
Nem jsls, inkbb elemzs A tenyrjsls buktatira mr a francia forradalom idejn, 1789-ben kezdtek rjnni. Akkor rengeteg olyan szemlyt vgeztek ki, akik sorst a np jl ismerte. Az orvosok s okkultistk elkrtk a holttesteket, de nemcsak azrt, hogy flboncoljk ket, hanem hogy megprbljanak klnbz szszefggseket kiolvasni a tenyerkbl. Akkor derlt ki, hogy a vonalak elemzse nem vezet sehova, hiszen sok fiatalon lefejezett embernek volt hossz s szp letvonala, ami sehol nem rulkodott a tragdirl. Knytelenek voltak ht beltni, hogy nincs komoly alapja a tenyrbl trtn hossz tv jvend mondsnak. Nem gy a tenyrelemzsnek. „Legfkppen szemlyisgjegyeinkre s egszsgi llapotunkra lehet kvetkeztetni a tenyrbl – mesli Kendra. – Mg a vonalaknak nincs nagy jelentsgk a jsls szempontjbl, a klnbz domboknak s a krmknek igen. Ez utbbi olyannyira bizonytott tny, hogy mg az orvostudomnyban is nap mint nap alkalmazzk. A mtt eltt azrt vetetik le a beteggel a mkrmket s mosatjk le a lakkot, mert a modern mszerek mellett is figyelnik kell a pciens krmt a beavatkozs alatt. A sznelvltozsokbl ltni lehet ugyanis, hogy j-e a vrkeringse."
Ne csak a vonalakat nzd
Az illet habitusra, hajlamaira, fbb szemlyisgjegyeire lehet kvetkeztetni az ujjak alatti dombokbl is. (A nknl a bal kezet, a frfiaknl a jobbat kell figyelembe venni.)
A Jupiter-domb (mutatujj) akaratossgrl, az Apoll-domb (gyrsujj) mvszi hajlamrl, j ritmusrzkrl, a Merkr-domb (kisujj) j kommunikcis kpessgekrl s kvncsisgrl rulkodik, mg ha valakinek a Szaturnusz-dombja (kzpsujj) nagy, akkor nehzsgekre szmthat. k azok, akik gyakran fognak olyan dolgokhoz, amikhez nem is rtenek, vagy nem tudjk befejezni, amibe belekezdenek.
A dombok mellett alaposan szemgyre kell venni a kz egyb jellemzit is. Sokat mond el, hogy milyen a kzfogsa valakinek. Hogy szrs-e a keze, ami a frfiassgra utal, mg a nknl is, vagy hogy milyen alak a kzfej. A vaskosabb kez emberek pldul tbbnyire szeretik a termszetet, szvesen kertszkednek s szorgosak.
„Sokan tartjk azt, hogy akinek ersen vonalkzott a tenyere, az reg llek, aki mr sokszor jjszletett. m erre termszetesen semmi bizonytk nincs, az alapja a buddhizmusban val hit – mondja a jsn. – n ennl racionlisabb ember vagyok, szerintem a kzelemzsben nincs semmi misztikum. A laikusok nagy jelentsget tulajdontanak a hzassgvonalnak vagy a szvvonalnak, pedig nem kellene, mert a tenyernk a kzmozgsainktl is folyamatosan alakul. Ismerek olyan nnit, akinek kt gyerekvonala van, de kilenc gyereke. Ezrt nincs rtelme foglalkozni a vgsok, srlsek miatt megszakadt vonalakkal sem."
Figyelmeztetnek a foltok
Vannak azonban olyan dolgok, amiknek rdemes figyelmet szentelnnk s nem kell felttlenl szakrthz mennnk, hogy megfejthessk a jelentsket. Ha pldul stt elvltozsokat tallunk a gyrsujj s a tenyrt kztti rsz brmelyik terletn, az mj-, vese- vagy epeproblmkra utal. A krmn lv apr fehr pttyk stresszes letmdrl s a velejr vitaminhinyrl tanskodnak. Az izzads, nyirkos tapints kz gazdja vese- s keringsi problmktl, mg a tl szraz tenyer gyulladsoktl tarthat.
„Az idegvgzdsek, akupunktrs pontok nyomkodsval akrcsak a talpon, a tenyren mi magunk is serkenthetjk vitalitsunkat – lltja Kendra, aki maga is orvosoktl sajttotta el a kvetkez mdszereket. – Javaslom, hogy a tenyr kzepe alatt egy hvelykkel fekv terletet nyomkodjuk meg naponta tbbszr. Itt tallhat ugyanis a kzponti idegrendszer vgzdse. A msik fontos terlet a hvelykujj tve, a Vnusz- domb. Ez a rsz felel az endorfin- s a szerotonintermelsrt, amik az agyalapi miriggyel vannak kapcsolatban."
Kendra szerint nem szabad komolyan venni az olyan tenyrelemz knyvet, amely tbbnyire gy ltalnost, mint egy lomfejt lexikon. Ez a fajta „jsls" legfeljebb jtknak foghat fel. Inkbb keressnk fel egy igazi hozzrtt, aki a sajt intucii ltal segthet neknk. s vgl ne felejtsk el azt, hogy nincs eleve elrendelve a jvnk. Vigyzzunk, nehogy mi magunk teljestsnk be egy esetleges negatv jslatot azzal, hogy bebeszljk a tudatalattinkba a hallott rossz dolgokat. Inkbb krjnk tancsot, javaslatot a jsntl, hogyan mozdulhatunk el egy-egy holtpontrl. A sorsunkba ugyanis nem beletrdni kell, hanem jobb tenni.
rulkod kzmozdulatok
Napjban szzval tesznk ntudatlan mozdulatokat a keznkkel, s ez bizony rengeteget rul el a szemlyisgnkrl, pillanatnyi lelkillapotunkrl. • Amikor az ujjunk legfels perct drzslgetjk, akkor megfontoljuk a mondanivalnkat. • Ha a hvelykujj cscst masszrozzuk, azon tndnk, hogy van-e elegend akaraternk s elszntsgunk kimondani a vlemnynket. • Ha beszlgets kzben a kzps- s a gyrsujj szorosan egymshoz simul, az illet megrtsre s biztonsgra vgyik. Vlhetleg feszltsgteli idszakot l t, s segtsgre van szksge.
(Sasha Fenton & Malcolm Wright: A tenyr titkai cm knyve nyomn)
|